Enter Title

Resultat Novemberflåset 2017

Totalt anmälda löpare 107 st  Fullföljande 105 st

Väderlek Mulet 6 grader och lite vind

 Arrangör Strömstad Löparklubb! 

Välkomna tillbaka nästa år!


Plac Efternamn och förnamn Klubb eller Ort Startnummer Tid Diff
Män 10 km
1 Ahmed Mahmoud  Strömstad Löparklubb 609 00:33:41
2 Erik Framme  Hälle IF 616 00:33:42 0:00:01
3 Theodor Eliasson -92 IK Granit 722 00:33:46 0:00:05
4 Peter Gross  Strömstad Löparklubb 612 00:34:48 0:01:07
5 Amuro Wijman  Halden IL 605 00:35:28 0:01:47
6 Even Lövås -89 Halden 688 00:36:14 0:02:33
7 Julian Eliasson  IK Granit 603 00:36:27 0:02:46
8 Henrik Stigberg -83 Strömstad Löparklubb 687 00:37:09 0:03:28
9 Jon Ivar Tjernshaugen -72 Heving IL 699 00:37:49 0:04:08
10 Anders Folkvang -81 Heving IL 697 00:38:01 0:04:20
11 Martin Helgesen -80 Heving IL 700 00:38:29 0:04:48
12 Jonathan Breda  Halden IL 610 00:39:02 0:05:21
13 Robert Wikblad -74 Uddevalla SK 709 00:39:32 0:05:51
14 Svein Tore Edvardsen -73 Halden 696 00:40:23 0:06:42
15 Magnus Hellman -84 Strömstad 702 00:41:36 0:07:55
16 Mikael Bergqvist  IK Granit 602 00:43:16 0:09:35
17 Henrik Steilbu  Halden IL 649 00:44:06 0:10:25
18 Wouter Visch -88 Strömstad Löparklubb 717 00:44:54 0:11:13
19 Stig Ingvarsson  607 00:45:44 0:12:03
20 Rolf Mattila -69 Strömstad 691 00:45:49 0:12:08
21 Geale De Vries  Halden IL 606 00:45:54 0:12:13
22 Petter Buckholm  Multiconsult 608 00:46:19 0:12:38
23 Rick Pereyra -74 Strömstad 707 00:47:01 0:13:20
24 Casper Johnsen -2001 Halden IL 654 00:48:23 0:14:42
25 Sigvald L Steilbu -67 Halden 710 00:48:24 0:14:43
26 Tage Eidissen -72 712 00:49:01 0:15:20
27 Leif Johansson  Strömstad Löparklubb 614 00:50:53 0:17:12
28 Lars Strömberg -78 Strömstad Löparklubb 719 00:52:25 0:18:44
29 Thomas Breda -75 Halden 711 00:53:40 0:19:59
30 David Gylfe -84 Uddevalla 714 00:53:42 0:20:01
31 Matt Hargrave -92 Strömstad 723 00:53:51 0:20:10
32 Konrad Elmgren  613 00:54:12 0:20:31
33 Jan Frode Hanssen -70 Råde 682 00:54:23 0:20:42
34 Sten Persson -1969 IK Granit 679 00:54:42 0:21:01
35 Robert Andersson  Strömstad 601 00:55:32 0:21:51
36 Håkan Fransson  Strömstad Löparklubb 604 00:56:42 0:23:01
37 Andreas Kalgraff -82 Larkollen IL 680 00:57:57 0:24:16
38 Nicklas Faritzon  Strömstad 611 00:58:07 0:24:26
39 Swen Stålros -84 Uddevalla 713 00:59:17 0:25:36
40 Pelle Olausson -62 Skee 708 00:59:29 0:25:48
Kvinnor 10 km
1 Tessa Frenay  Halden IL 618 00:36:16
2 Rebecka Andersson  Strömstad Löparklubb 619 00:42:04 0:05:48
3 Lieke Scheepers  Strömstad Löparklubb 715 00:47:29 0:11:13
4 Karin Selma Larsen  Spenst Halden 653 00:48:56 0:12:40
5 Åsa Danielsson -69 Strömstad Löparklubb 698 00:49:02 0:12:46
6 Anothai Ekelund -92 Strömstad 724 00:52:39 0:16:23
7 Felicia Strömberg -75 Strömstad Löparklubb 720 00:52:47 0:16:31
8 Vigdis Larsen -69 Tistedalen Friluftslag 655 00:53:08 0:16:52
9 Isabell Johansson  Strömstad 726 00:54:24 0:18:08
10 Ulrika Reinholdsson  Strömstad 617 00:55:31 0:19:15
11 Hanna Haush -1977 Strömstad 681 00:55:44 0:19:28
12 Marjolein Olsthooorn -91 718 00:56:10 0:19:54
13 Maria Vigo Fernandez -95 Strömstad 725 00:58:11 0:21:55
14 Maria Wogenius  Kosters Sportklubb 620 01:07:08 0:30:52
15 Nina Jedkvist  Strömstad 621 01:07:09 0:30:53
Män 5,3 km
1 Milan Spijker  Halden IL 622 00:19:20
2 Tomas Haush  Strömstad 677 00:25:18 0:05:58
3 Oskar Dahlberg Möller -2003 Strömstad Löparklubb 686 00:25:40 0:06:20
4 Olle Haush -2010 Lions Hockey 716 00:28:32 0:09:12
5 Peter Rohman  Strömstad Löparklubb 623 00:28:33 0:09:13
Kvinnor 5,3 km
1 Marte Lövås Rist  Halden 703 00:24:38
2 Alva Rohman  Strömstad Löparklubb 624 00:27:13 0:02:35
3 Felicia-Faye Lam -2007 Strömstad 721 00:28:33 0:03:55
4 Diana Andersson -74 Strömstad 701 00:29:03 0:04:25
5 Mathilde Herrebreden -2003 Halden Berg IL 656 00:29:30 0:04:52
6 Ingjerd Lövås -54 Halden 689 00:29:41 0:05:03
7 Oda Lövås -91 Halden 690 00:29:42 0:05:04
Pojkar 1 km
1 Lion Wijman -2006 Halden IL 625 00:03:26
2 Herman Istad -2008 IK Granit 652 00:03:52 0:00:26
3 Linus Framme -2008 Hälle IF 635 00:03:53 0:00:27
4 Stein Steinaa -2006 Halden IL 626 00:04:02 0:00:36
5 Olle Haush -2010 Lions Hockey 646 00:04:04 0:00:38
6 Hugo Johansson -2007 Strömstad 684 00:04:25 0:00:59
7 Björn-Thomas Lövås Rist -2007 Halden 704 00:04:30 0:01:04
8 Jesper Nilsson -2008 Strömstad Löparklubb 636 00:04:43 0:01:17
9 Anton Johansson -2008 Strömstad Löparkidz 627 00:04:47 0:01:21
10 Theodor Snees -2008 Strömstad Löparkidz 647 00:04:51 0:01:25
11 Joel B Johansson -2010 Kvik 692 00:04:52 0:01:26
12 Sander Östman -2010 Kvik 693 00:05:02 0:01:36
13 Mattias Möller Nakken -2010 Halden 678 00:05:12 0:01:46
14 Liam Wogenius -2010 Kosters Sportklubb 628 00:05:17 0:01:51
15 Jakob Kärnberg -2008 Strömstad Löparkidz 630 00:05:19 0:01:53
16 Isak Kärnberg -2011 Strömstad Löparkidz 631 00:05:37 0:02:11
17 Noah Jakobsen -2010 Strömstad Löparkidz 633 00:06:44 0:03:18
18 Erik Hansson -2011 Strömstad Löparkidz 629 00:07:00 0:03:34
19 Edvin Kärnberg -2011 Strömstad Löparkidz 632 00:08:54 0:05:28
20 Melker Snees -2011 Strömstad Löparkidz 648 00:09:19 0:05:53
21 Casper Johansson -2011 Strömstad 683 00:09:20 0:05:54
Flickor 1 km
1 Felicia Faye Alm -2007 Strömstad 637 00:03:54
2 Quinty Dora Frenay -2006 Halden IL 638 00:04:27 0:00:33
3 Wilma Nilsson -2007 Strömstad Löparklubb 645 00:04:34 0:00:40
4 Janie Bugnolsson -2010 706 00:04:53 0:00:59
5 Maia Nilsson -2011 Strömstad Löparklubb 644 00:05:08 0:01:14
6 Elsa Rohman -2009 Strömstad Löparkidz 639 00:05:28 0:01:34
7 Stina Strömberg -2009 Strömstad Löparkidz 640 00:05:30 0:01:36
8 Nova Marjala -2011 Strömstad Löparkidz 634 00:05:38 0:01:44
9 Tindre Sire Jedkvist -2011 Strömstad Löparkidz 643 00:05:46 0:01:52
10 Lova Haush -2009 Strömstad 676 00:05:55 0:02:01
11 Ida Rist Lövås -2008 Halden 705 00:06:16 0:02:22
12 Selma Stigberg -2012 Strömstad Löparklubb 695 00:07:52 0:03:58
13 Enya Wogenius -2008 Kosters Sportklubb 642 00:08:13 0:04:19
14 Ida Vänbjörk -2011 Strömstad Löparkidz 650 00:08:14 0:04:20
15 Wilma Vänbjörk -2013 Strömstad Löparkidz 651 00:08:15 0:04:21
16 Wilma Johansson -2012 Strömstad 685 00:09:46 0:05:52
17 Eira Johansson -2013 Halden SK 694 00:13:53 0:09:59


Strömstad Löparklubb
c/o FöreningsNavet
Strömsvallen
452 32 Strömstad
Tel: 0526-606 24