Enter Title

Resultat Novemberflåset 2016

Totalt anmälda löpare 67 st  Fullföljande 66 st

Väderlek Mulet 2 grader och vindstilla

 Arrangör Strömstad Löparklubb! 

Välkomna tillbaka nästa år!


Placering Efternamn och förnamn Klubb/Ort Tid Diff
Män 10 km
1 Peter Gross  Hässelby SK 00:34:17
2 Ahmed Mohmoud  Strömstad Löparklubb 00:34:37 00:00:20
3 Mikkel Knif  Larvik Turn & IF 00:35:01 00:00:44
4 Johan Hellman  Strömstad Löparklubb 00:35:20 00:01:03
5 Joakim Nätth  Hälle IF 00:36:03 00:01:46
6 Julian Eliasson  IK Granit 00:38:23 00:04:06
7 Oscar Russberg  Strömstad RK 00:38:29 00:04:12
8 Even Buer Lövås  Halden 00:38:46 00:04:29
9 Mattias Nilsson  Strömstad RK 00:40:49 00:06:32
10 Theo Sandegren  Oslo 00:41:07 00:06:50
11 Thomas Nakken  Halden Triathlonklubb 00:41:20 00:07:03
12 Bernt Spielberger  Strömstad RK 00:41:31 00:07:14
13 Bengt Ohlson  Tanums IF 00:44:10 00:09:53
14 Jonas Andersson  Strömstad Löparklubb 00:44:39 00:10:22
15 Niclas Samuelsson  Strömstad Löparklubb 00:44:39 00:10:22
16 Björn-Morten Rist  Halden 00:45:10 00:10:53
17 Leif Johansson  Strömstad Löparklubb 00:47:32 00:13:15
18 Christopher Filipsson  Strömstad Löparklubb 00:49:13 00:14:56
19 Lasse Strömberg  Strömstad Löparklubb 00:50:08 00:15:51
20 Tage Eidissen  Sarpsborg O-lag 00:50:28 00:16:11
21 Sten Persson  IK Granit 00:52:48 00:18:31
22 Håkan Wogenius  Koster SK 00:53:27 00:19:10
23 Arlo Lacabanne  Strömstad Löparklubb 00:53:31 00:19:14
24 Per Olav Bonesvold  Norge 00:54:18 00:20:01
25 Håkan Fransson  Strömstad Löparklubb 00:55:51 00:21:34
26 Isak Tyren  Strömstad RK 00:56:58 00:22:41
27 Fredrik Svensson  00:59:22 00:25:05
Kvinnor 10 km
1 Rebecka Andersson  Strömstad Löparklubb 00:41:46
2 Caroline S Eylertsen  Halden IL 00:42:35 00:00:49
3 Charlotte Scott Hagen  00:46:51 00:05:05
4 Elin Ljung  Umara Sports Club 00:47:53 00:06:07
5 Gisela Kjellberg  Strömstad Löparklubb 00:50:58 00:09:12
6 Evelyn-Elisabeth Forsberg  Strömstad 00:53:59 00:12:13
7 Ingjerd Buer Lövås  Halden 00:57:05 00:15:19
8 Silje Waerstad Hansen  00:59:22 00:17:36
Män 5,3 km
1 John Kindslätt  Uddevalla SK 00:21:42
2 Ove Jacobsson -63 IK Granit 00:21:53 00:00:11
3 Martin Fredheim  Kråkeröy Sprint 00:23:36 00:01:54
4 Oskar Dahlberg Möller  Strömstad Löparklubb 00:27:16 00:05:34
5 Liam Wogenius  Koster SK 00:41:36 00:19:54
Kvinnor 5,3 km
1 Sylvia Gross  Trollhättan IF 00:22:51
2 Mariel Hansson  Strömstad 00:27:38 00:04:47
3 Emelin Hansson  IFK Strömstad 00:27:39 00:04:48
4 Diana Andersson  Sverige 00:28:22 00:05:31
5 Eva-Marie Hansen  Norge 00:32:58 00:10:07
6 Ella Wogenius  Koster SK 00:41:38 00:18:47
7 Maria Wogenius  Koster SK 00:41:40 00:18:49
Pojkar 11 1 km
1 Zebastian Clarbull  Strömstad Löparkidz 00:04:16
2 Viggo Hansson  IFK Strömstad 00:04:26 00:00:10
3 Olle Haush  Strömstad 00:04:27 00:00:11
4 Anton Johansson  Strömstad Löparkidz 00:05:03 00:00:47
5 Mathias Möller  Qvick Halden 00:05:13 00:00:57
6 Björn-Thomas Rist  Halden 00:05:31 00:01:15
7 Ebbe Hansson  IFK Strömstad 00:05:46 00:01:30
8 Leo Clarbull  Strömstad Löparkidz 00:05:46 00:01:30
9 Isak Kärnberg  Strömstad Löparkidz 00:06:16 00:02:00
10 Edvin Kärnberg  Strömstad Löparkidz 00:07:08 00:02:52
11 Johannes Prangeröd  Strömstad Löparkidz 00:07:18 00:03:02
Flickor 11 1 km
1 Junie Bryngelsson  Strömstad 00:06:03
2 Nova Marjala  Strömstad Löparkidz 00:06:16 00:00:13
3 Olivia Loo  Strömstad Löparkidz 00:06:17 00:00:14
4 Minea Malm  Strömstad Löparkidz 00:06:17 00:00:14
5 Tindra Sire Jedkvist  Strömstad Löparkidz 00:06:35 00:00:32
6 Ida Rist  Halden 00:06:53 00:00:50
7 Ida Vänbjörk  Koster SK 00:08:27 00:02:24
8 Wilma Vänbjörk  Koster SK 00:08:28 00:02:25

Strömstad Löparklubb
c/o FöreningsNavet
Strömsvallen
452 32 Strömstad
Tel: 0526-606 24