Resultatlista Novemberflåset 2015

Totalt anmälda löpare 81 st  Fullföljande 76 st 

Väderlek Mulet 10 grader och vindstilla

 Arrangör Strömstad Löparklubb! 

Välkomna tillbaka nästa år!

Plac Namn Klubb/Ort Tid   Diff
Män 10 km               
1 Erik Framme  Hälle IF 00:34:47  
2 Joakim Nätth  Hälle IF 00:35:35   00:00:48
3 Andreas Klasson  Hälle IF 00:35:39   00:00:52
4 Andreas Ljunge  Spring Åmål 00:36:46   00:01:59
5 Julian Eliasson  IK Granit 00:38:20   00:03:33
6 Christian Åkesson  Uddevalla SK 00:38:39   00:03:52
7 Peter Rohman  Strömstad Löparklubb 00:40:49   00:06:02
8 Bernt Spielberger  Roddgymnasiet 00:40:58   00:06:11
9 Filip Nilsson  IFK Strömstad 00:42:17   00:07:30
10 Måns Franklin  Majornas IK 00:43:35   00:08:48
11 Bengt Ohlsson  Tanums IF 00:43:58   00:09:11
12 Wouter Visch  Strömstad 00:44:06   00:09:19
13 Rolf Johansson  Strömstad Löparklubb 00:44:14   00:09:27
14 Håkon Bukholm  HPIL 00:44:31   00:09:44
15 Jonas Andersson  Strömstad Löparklubb 00:44:51   00:10:04
16 Stig Juliussen  Halden IL 00:47:00   00:12:13
17 Johan Jenssen  Roddgymnasiet 00:47:29   00:12:42
18 Lars Nilsson  Strömstad Löparklubb 00:48:47   00:14:00
19 Rolf Mattila  Strömstad 00:49:37   00:14:50
20 Reimer Johansson  IFK Strömstad 00:50:39   00:15:52
21 Håkan Fransson  Strömstad Löparklubb 00:53:57   00:19:10
22 Christer A Elnes  Tistedal 00:55:17   00:20:30
23 Björn Berge Hansen  Strömsta 00:56:26   00:21:39
Kvinnor 10 km  
1 Anna Hallberg  Majornas IK 00:39:54  
2 Frida Olausson  Strömstad Löparklubb 00:42:49   00:02:55
3 Caroline Eylertsen  HIL 00:43:32   00:03:38
4 Ingrid Bronebakk  Halden SK 00:44:54   00:05:00
5 Camilla Karlsson  Strömstad Löparklubb 00:45:09   00:05:15
6 Beatrice Persson  Roddgymnasiet 00:51:05   00:11:11
7 Anne Guttormsen  Tistedal 00:55:20   00:15:26
8 Maria Wogenius  Nordkoster 01:00:04   00:20:10
Män 5,3 km  
1 Love Brovik  Valöns Simsällskap 00:19:13  
2 Christoffer Forsberg  Hälle IF 00:19:16   00:00:03
3 Nicolaus Fager  Hälle IF 00:19:37   00:00:24
4 Martin Fredheim  Fredrikstad IF 00:22:19   00:03:06
5 Anders Fredheim  Fredrikstad IF 00:22:24   00:03:11
6 Carl-Johan Van Heesch  Valöns Simsällskap 00:22:34   00:03:21
7 Oskar Dahlberg -2003 Strömstad Löparklubb 00:27:24   00:08:11
8 Stein Ove Schmote  Sarpsborg Norge 00:30:40   00:11:27
9 Erik Börjesson  Strömstad 00:32:26   00:13:13
10 Bernt Lyngstad  Team SA 00:32:49   00:13:36
11 Vidar Aatangen  Team SA 00:32:58   00:13:45
12 Lars Håkon Fleischer  Sarpsborg 00:34:46   00:15:33
13 Petter Oxenholt  Strömstad 00:37:01   00:17:48
14 Tommy Olsen  Team SA 00:40:09   00:20:56
15 Patrik Simonsson  Norrvikens HIF 00:59:01   00:39:48
Kvinnor 5,3 km  
1 Christina Fredheim  Fredrikstad IF 00:23:55  
2 Berenile Brovik Van Heesch  Valöns Simsällskap 00:24:00   00:00:05
3 Linda Gustafsson  Strömstad 00:25:08   00:01:13
4 Tora Fredheim  Fredrikstad IF 00:25:47   00:01:52
5 Therese Malm  Strömstad 00:27:35   00:03:40
6 Charlotte Nilsson  Strömstad Löparklubb 00:33:51   00:09:56
7 Maria Oxenholt  Strömstad 00:37:02   00:13:07
P11  
1 Daniel Clarbull  Strömstad Löparklubb 00:03:45  
2 Noah Brattgård  Bokenäs IF 00:03:47   00:00:02
3 Tomas Fredheim  Fredrikstad IF 00:04:02   00:00:17
4 Zebastian Clarbull  Strömstad Löparkidz 00:04:04   00:00:19
5 Theodor Snees  Strömstad Löparkidz 00:04:37   00:00:52
6 Olle Haush -2010 Strömstad 00:04:38   00:00:53
7 Joel Johansson  Halden SK 00:05:05   00:01:20
8 Jakob Kärnberg  Strömstad Löparkidz 00:05:41   00:01:56
9 Isak Kärnberg  Strömstad Löparkidz 00:06:12   00:02:27
10 Noah Jakobsen  Strömstad Löparkidz 00:06:39   00:02:54
11 Edvin Kärnberg  Strömstad Löparkidz 00:09:29   00:05:44
12 Melker Snees  Strömstad Löparkidz 00:09:29   00:05:44
F11  
1 Molly Van Heesch  Valöns Simsällskap 00:04:49  
2 Hilda Karlsson  Strömstad Löparkidz 00:05:03   00:00:14
3 Elsa Rohman  Strömstad Löparkidz 00:05:45   00:00:56
4 Thyra Heesch  Valöns Simsällskap 00:05:58   00:01:09
5 Juni Bryggelsson  Strömstad Löparkidz 00:06:16   00:01:27
6 Olivia Berg  Strömstad Löparkidz 00:06:30   00:01:41
7 Minea Malm  Strömstad Löparkidz 00:06:34   00:01:45
8 Olivia Loo  Strömstad Löparkidz 00:06:47   00:01:58
9 Vera Nordbeck  Strömstad Löparkidz 00:08:50   00:04:01
10 Lilly Gustafsson  Strömstad Löparkidz 00:09:25   00:04:36
11 Cornelia Hagström  Strömstad Löparkidz 00:09:40   00:04:51


Strömstad Löparklubb
c/o FöreningsNavet
Strömsvallen
452 32 Strömstad
Tel: 0526-606 24